kortars01Az EKE OFI Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum (OPKM) a Magyar Olvasástársaság közbenjárásával nagy mennyiségű gyermek- és ifjúsági irodalomhoz jutott. Ezeket az iskolai könyvtárak állományának gyarapítására szerették volna fordítani, ezért a könyvek elnyerésére pályázatot írtak ki  Kortárs olvasnivalót az iskolai könyvtárakba címmel, melyre iskolánk is jelentkezett.

Pályázat célja:

1. A kortárs gyermek- és ifjúsági irodalom olvasásának népszerűsítése.
  2. Az iskolai könyvtár funkcióinak megerősítése. Felhívni a figyelmet arra, mekkora előny az, ha egy iskolában van könyvtár. Megmutatni, hogy kellő állománnyal, hozzáértő könyvtárostanár szakemberekkel elérhető, hogy a gyerekek, fiatalok olvassanak.
  3. A szakmai tudásmegosztás előmozdítása. Jó ötletek, jó gyakorlatok terjesztése.
  4. Az adományként átadott könyvek minél szélesebb körben való hasznosítása.

A felhívás alapján megszervezett nyilvános sorsoláson elnyertük a felajánlott könyveket diákjainak olvasóvá és könyvtárhasználóvá nevelése céljából.

Februárban kaptuk meg a mintegy 300.000 forint értékű kb. 90 könyvet és 19 folyóiratot tartalmazó könyvcsomagot.

Az olvasás a legfontosabb >> PowerPoint bemutató letöltése

kortars02